Як відомо, вишивка добре впливає на дрібну моторику, а значить, і на мозкову діяльність людини. Але так само вишивання у несприятливих умовах може призвести і до погіршення зору. Тож давайте подбаємо про себе, щоб такого не сталося.

   Звичайно зручніше і безпечніше для очей вишивати при природному денному світлі біля вікна. Але з нашим світловим днем та стандартним робочим графіком це найчастіше неможливо. І навіть якщо вам вдалося викроїти час вдень, то я б не нехтувала додатковим освітленням вишивки лампою з спрямованим світлом. Чим краще освітленість, тим менше напружуватиметься ваші очі.

   У темний час доби багато вишивальниць-початківців шиють при світлі люстри. Як би вона не була хороша, і навіть якщо ви сидите прямо під плафонами - це помилка. Вишивка досить дрібна, очі без додаткового спрямованого неї устають дуже швидко.

   Ще однією поширеною помилкою при вишиванні є використання лампи спрямованого світла з вимкненим стельовим освітленням. Від різкого перепаду світлого та темного очей напружується майже так само сильно, як і при недостатньому світлі. При вишивці вечорами і основне, і додаткове джерело світла повинні працювати одночасно.

   Що стосується вибору спрямованого світильника, то все залежить від індивідуальних звичок вишивальниці. Якщо ви вишиєте на верстаті, то швидше за все вам буде зручно з лампою на кліпсі.

   Якщо шиєте найчастіше на руках або в п'яльцях і пересуваєтеся з вишивкою по всьому будинку, зверніть увагу на міні лампи, які кріпляться на п'яльця або на налобні ліхтарики.

   Тим, хто вишиває за столом, часто зручно користуватись звичайною офісною лампою.

   Якщо ваше вишивальне місце постійно, то може підійти світильник на високій ніжці. Тільки дивіться, щоб чаша направляла світло, а чи не розсіювала по кімнаті, а верхня частина ніжки гнулась і давала змінити кут нахилу. Зазвичай такі світильники ставлять за правим або лівим плечем, а світло направляють прямо на канву.