Багато рукодільниць на деякому етапі прагнуть розширити свої майстерність новими техніками. Справжнім цінителям прекрасного радимо спробувати себе в такому цікавому виді рукоділля, як бразильська вишивка. Здавалося б, дуже складна на перший погляд, ця техніка доступна для освоєння навіть початківцям. Бразильська вишивка - це рельєфна вишивка з численними об'ємними елементами. Однією з її відмінних рис є рослинні мотиви: бутони, листочки, гілочки. При цьому в традиційній бразильській вишивці квіти зображуються конкретні, а саме, троянди і ехінацеї (великі кольорові "ромашки" з випуклою серединкою).

   Секрет виконання бразильської вишивки полягає передусім в спеціальних нитках з крученого штучного шовку. На батьківщині цієї вишивки в Бразилії використовують нитки, скручені проти годинникової стрілки. Наші рукодільниці користуються різними нитками в роботі. Щодо застосування бразильської вишивки, вона використовується в основному як прикладна техніка. У цій техніці можна вишивати сумки, гаманці, голки, броші. Вишивка чудово дивиться і на одязі, надаючи наряду оригінальність і вишуканість. Вишиваються невеличкі квіткові картини. Хочеться відзначити, що, створюючи картини в техніці об'ємної вишивки, ми іноді використовуємо прийоми бразильської вишивки — вони додають шарму роботі.

   Серед особливостей вишивки можна виділити той факт, що зовнішньо вона не завжди і не всім нагадує саме вишивку. Хтось плутає її з плетеним мереживом та в'язаними виробами гачком. Тем не менше, це не що інше, як вишивка, оскільки елементи виконуються вишивальною голкою.