Досвідчені майстри працюють одночасно з 4-5 видами ножиць, які прискорюють і полегшують процес пошиття, підвищують якість готових виробів.

   Які ножиці купити і як вибрати з великої різноманітності?

Ножиці для паперу
Незамінні при роботі з викрійками і кресленнями. Важливо, щоб їх кінці щільно прилягали один до одного.

Кравецькі ножиці
З гострими прямими лезами і зручними ручками. Їх ще називають універсальними, так як вони підходять для розкрою практично всіх видів тканин. Забезпечують точність і надійність в роботі.

Розкрійні ножиці (ножиці закрійника)
Це ножиці з довгими лезами (23 см і більше), досить важкі, з масивними ручками. Різні за величиною ручки сконструйовані спеціально для зручності і полегшення роботи закрійника. Завдяки особливій заточування лез під непрямим кутом до ручки і дуже гострим кінчиків, ножиці легко вводяться під тканину, розкладену для крою. Ними легко різати в будь-якому напрямку, створюючи чіткі контури викрійки.

Ножиці з фігурним лезом («Зіг-заг» і «Хвиля», відповідно до форми лез)
Такі ножиці незамінні в арсеналі будь-якої рукодільниці. Використовуються для обробки відкритих зрізів тканин, край яких не обсипається, без використання оверлока або обмітки. Ідеальні для декорування краю і різних виробів з флісу і фетру.

Ножиці для вишивальних робіт
Мають дуже тонкі і гострі леза, дозволяють обрізати нитки в важкодоступних місцях, використовуються для вишивки типу «рішельє».

Ножиці для шовку і тонких тканин
Мають мікро-заточування лез, що забезпечує бездоганний крій тонких і делікатних тканин. Ідеальні для роботи з шифоном, шовком, батістом і мусліном.

Ножиці для обрізки ниток
Застосовуються для розрізання, підрізування ниток, нанесення насечок. Важливо, щоб леза добре замикалися і прилягали один до одного, а кінці були гострі. Може мати спеціальний корпус.

Ножиці для аплікації
Одне лезо цих ножиць виглядає як плоска лопаточка. Така конструкція і форма лез дозволяють зручно вирізати шар тканини максимально близько до рядку. Ножиці з закругленими кінцями. Призначені для розкрою деталей з закругленими і увігнутими лініями. Вони легко проходять складні ділянки, акуратно розрізаючи тканину. Ідеальні при розкрої біфлекс і трикотажних полотен, так як не залишають затягувань, як звичайні.