Хочемо поділитися з вами кількома корисними порадами про те, як правильно розрахувати розмір канви для вашої вишивки. Пристебніть пояси, і поїхали! 

   Крок №1: Визначте розмір готової вишивки. Перш за все, вам необхідно вирішити, якого розміру буде ваша готова робота. Визначте, чи хочете ви створити невеликий бірюзовий кулон або великий величезний пейзаж. Запишіть розмір у сантиметрах або дюймах.

   Крок №2: Розрахуйте кількість хрестиків. Тепер, знаючи бажаний розмір готової вишивки, вам необхідно розрахувати кількість хрестиків у вашому дизайні. Зазвичай на упаковці з набором або в описі дизайну вказана кількість хрестиків по горизонталі та вертикалі.

   Крок №3: Розділіть кількість хрестиків на кількість сантиметрів або дюймів. Тепер настав час розділити кількість хрестиків на розмір готової роботи. Якщо у вас, наприклад, 100 хрестиків по горизонталі та 50 хрестиків по вертикалі, а ваша готова робота має бути 10 сантиметрів завширшки та 8 сантиметрів заввишки, то вам потрібно поділити 100 на 10 (10 хрестиків на сантиметр) і 50 на 8 (6.25 хрестиків на сантиметр). Це дасть вам розмір канви в хрестиках на сантиметр або дюйм.

   Крок №4: Розрахуйте розмір канви. Тепер, коли у вас є розмір канви в хрестиках на сантиметр або дюйм, ви можете розрахувати загальний розмір канви для вашого проекту. Помножте кількість хрестиків по горизонталі і вертикалі на розмір готової роботи в сантиметрах або дюймах.

   Не забудьте врахувати запас тканини на кожну сторону вишивки. Рекомендується додати 5-10 см (2-4 дюйми) до кожної сторони вишивки для того, щоб залишити достатньо простору для оформлення та рамки.

   Тепер ви знаєте, як правильно розрахувати розмір канви для вашої вишивки!