Квілтинг - ширше поняття, ніж печворк (quilting - зшивання, простьобування). Він включив у себе кілька видів технік рукоділля, включно з клаптевою технікою печворк, аплікацією, вишивкою, традиційними для квілтінгу стібками і рядками. Готові роботи, виконані в цій техніці, заведено називати квілтами, а людей, які займаються цим видом рукоділля, - квілтерами.

   Виріб, виконаний у цій техніці, складається з трьох шарів тканини.

  •   Верхній шар - декоративний, його виконують зазвичай у техніці клаптикового шиття ("печворк"). 
  •   Середній шар - прокладка, зазвичай із синтепону або ватину. 
  •   Нижній шар - підкладка, робиться, як правило, з бавовняно-паперової тканини. Усі три шари обов'язково простьобуються разом. Однак прекрасні роботи виходять і з інших тканин - парчі, оксамиту, шовку, сукна тощо.

Виріб виконується вручну, на швейній машині або комбінованим способом.

Приголомшливі ефекти досягаються при оздобленні верху виробів вишивкою стрічками, бісером, паєтками та іншими декоративними матеріалами.

Під час роботи в цій техніці традиційно використовується шов "вперед голку", але існує величезна кількість інших швів, які використовуються для того, щоб скріплювати й утримувати на місці два або більше шарів тканини.

Виготовлення квілтів високої якості вимагає виняткової акуратності, точності, високої техніки шиття і художніх здібностей.

У техніці квілтинг можна виготовити подушки, покривала, ковдри, килимки та інше.