Багато хто не знає, що таке біскорню, а це – подушечка, що використовується як підставка під швейні голки. Якщо придивитися до неї, вона виглядає зовсім не просто. Її форма нагадує кривий та вигнутий квадрат. Це незвичайний виріб, який виглядає досить екзотично. Придивившись на фото біскорню, можна не завжди розглянути, як ця річ виготовляється.

Стандартний спосіб.
Це найпростіший варіант біскорню, він виготовляється з двох половинок.

Кожна сторона закладається відповідним швом. В основному, віддають перевагу стібковому способу. Тільки нитку потрібно так затягувати, щоб вона не спадала, а прилягала до тканини. Але не перестарайтеся з стягуванням, можуть утворитися непотрібні складки на полотні.

Для схеми краще вибрати однаковий візерунок. Прості біскорню вишивають хрестиком чи симетрично. Після завершення всіх маніпуляцій обидві сторони зшивають.

Секрет полягає в тому, щоб правильно пошити всі заготовки. Їх зшивають лицьовою стороною одна до одної, тільки не за основну частину, а за сам стібковий шов. Тільки після цього біскорню набуде правильного вигляду.

Коли наш стібок доходить до кута, кут початкового шматка тканини стає навпроти середини іншого відрізу тканини. Немає необхідності вивертати все на виворіт, тому що шов робиться на лицьовій частині, незважаючи на те, за якою схемою він зроблений. Не дошиваючи до кінця, наповніть серединку подушки чимось м’яким. Після таких дій слід просунути через центр біскорню голку з ниткою. Пришийте однакові ґудзики в центральній частині з обох боків.

Фрагментальний спосіб.

Цей варіант біскорню складніший, ніж попередній. До нього входить більша кількість складових.

Схеми вишивки цього біскорню існують різних розмірів та форми. Вишивка виготовляється на рівних відрізках квадрата. Загалом 8 штук. Насамперед, зшивайте чотири квадратні відрізки. Потрібно провернути фрагмент на 90 градусів і пошити перші два. Пришивайте у такий спосіб, як було написано вище. Наступну частину розгортають вже на 180 градусів і зшивають верх з низом попереднього квадрата. Останній шматок тканини повертають на 270 градусів і додають верх до низу другого відрізка. У вас має утворитися фігура квадрата, у ній відбувається спотворення вишивки.

Такі зроблені хрестиком маленькі подушки мають велику популярність у майстринь. Таким чином вони намагаються прикрасити інтер’єр свого житла. Але необхідно ще набратися досвіду для того, щоб правильно формувати та зшивати такий виріб.

Якщо подивитися на готові квадрати, то ви можете спостерігати малюнок, що провертається, як у калейдоскопі. Не зшивайте все до кінця. Подушечку ще треба набити м’яким наповнювачем. Тільки після цього робите стібок, що залишився. Голкою з ниткою прошийте середину та стягніть її. А потім у центральній частині пришийте два однакові ґудзики.