Якщо ви носите окуляри — для зору, або сонцезахисні, вам просто необхідний надійний і красивий футляр. Він допоможе носити окуляри з собою в сумочці або кишені, не ризикуючи при цьому подряпати скло. Пропонуємо його оздобити гілочкою вишні, вишитої стрічками. За допомогою пропонованого нами способу ягідки вийдуть не плоскими, а об’ємними, зовсім як справжні!

   Вам знадобиться:

* Атласна стрічка вишневого кольору шириною 5 см (для ягід)
* атласна стрічка світло-зеленого кольору шириною 2,5 см (для листочків)
* атласна стрічка темно-зеленого кольору шириною 0,6 см (для стеблинок)
* коричневі нитки муліне (для гілочки)
* цупка тканина-основа
* тканина для бейки
* голка з широким вушком
* наповнювач (вата, ватин, синтепон)

  1. Виріжте з вишневої стрічки коло діаметром 2–2,5 см. Прошийте його по краю дрібними стібками. Злегка стягніть прошите. Вкладіть всередину наповнювач. Щільно стягніть. Потайними стібками (за край) пришийте ягідку до тканини швейними нитками відповідного кольору. Тепер потрібно надати об’ємну форму ягідці. Для цього виведіть голку з ниткою з виворітного боку вишивки в верхню частину вишеньки. Потім (відступивши 2 мм) знову виведіть голку з ниткою на виворітний бік, сильно натягнувши нитку, і зафіксуйте. Виконайте таким чином бажану кількість ягідок.
  2. Стеблинки вишийте перекрученою стрічкою 0,6 см. Для цього зав’яжіть вузлик на кінці стрічки, простягніть її в голку з широким вушком. Виведіть голку зі стрічкою на лицьовий бік, туго перекрутіть і простягніть стрічку через «ямку» в ягідці. Закріпіть на вивороті.
  3. Листочки вишивайте прямими стібками з завитком. Спочатку простягніть голку зі стрічкою на лицьовий бік, потім притисніть стрічку до тканини лицьовим боком вгору. На відстані необхідної довжини стібка введіть голку в центр стрічки і простягніть її на виворітний бік. Важливо не перетягнути завиток на виворіт. Затягуйте стрічку, доки на її кінці утвориться гострий куточок з завитками кромок посередині стрічки.
  4. Гілочки вишивайте перекрученими нитками муліне в шість складань.
  5. Виріжте вишивку по формі вашого майбутнього футляра. Викрійте ще 3 такі деталі. Складіть їх по дві разом — це потрібно для більшої щільності чохла і щоб закрити виворітний бік вишивки. Верхні краї обшийте (передню і задню частини окремо) складеною навпіл із підгорнутими краями бейкою, це можна робити вручну. Складіть обидві деталі разом і обшийте по краю бейкою дрібними прямими стібками.