UAH USD EUR
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Пн-Нд: 09:00–17:00

 

0
Мій кошик

Набори для вишивання хрестиком Dimensions (Діменшенс)

Сортування:
спочатку нові за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Набір для вишивання хрестом Dimensions - перші кроки

Причини спробувати себе у вишиванні можуть бути різні. Дехто хоче розслабитися, виконуючи акуратні стібки, комусь важливий кінцевий результат у вигляді вишитої роботи, а хтось хоче таким чином відчути себе творчою натурою, людиною, яка створює витвір мистецтва. Так чи інакше, перший досвід є дуже важливим, адже він визначає все ваше подальше ставлення до цього заняття. 

Вибір дизайну, або, простіше кажучи, того, що саме ви вишиватимете в dimensions вперше, не так простий, як здається: надто складна робота може бути кинута вже на початкових етапах, а з надто легкою є ризик не отримати насолоди ні від результату, ні від процесу. Вивчимо всі підводні камені і розповімо, як їх уникнути, за якими параметрами вибирати і за що не слід. 

Розмір вишивки

Очевидно, що починати з масштабного проекту не варто – адже вам потрібно спробувати і оцінити свої сили, зрозуміти, наскільки лежить ваша душа до цього заняття. Оптимально, якщо дизайн з обох боків не перевищуватиме розміру в 50 – 100 клітин канви. Орієнтуйтесь саме на цей параметр, а не на розміри готової роботи в сантиметрах, оскільки вони залежать ще й від каунту канви. 

Зверніть увагу, що існують дизайни з повним і неповним зашивкою. У першому випадку вся область, розташована в межах 50 на 50 (наприклад) клітин, буде заповнена стібками. У другому виробник вказує відстань між крайніми точками малюнка, і розмір 50 на 50 може вміститися не 2 500, лише 2 000 і навіть 1 500 тисячі хрестиків. Неповна зашивка виконується швидше, але повна дозволяє отримати результат, максимально наближений до класичної картини. 

Каунт канви

Поняття «каунт» прийшло до нас з англійської мови, і означає воно розмір клітин, на які розділена тканина для вишивання. Розраховується каунт залежно від того, скільки клітин уміщається у двох з половиною сантиметрах тканини. у дюймі. Цей параметр вказується у вигляді номера, зазвичай від 8 до 32. Для перших кроків у мистецтві вишивання підбирайте канву середнього розміру – між 11-м і 14, при цьому №11 частіше застосовується для роботи з вовняним муліне, а №14 вважається оптимальним для ниток із бавовни. Дрібніші типи плетіння можуть викликати труднощі у виконанні акуратних стібків, крім того, робота з ними потребує більшої напруги зору. 

Якщо вам сподобався сюжет, який виконується на канві №16, і із зором у вас немає проблем, можете спробувати свої сили з цим дизайном, а ось починати з №18 і вище не варто: великий ризик того, що робота для першого досвіду виявиться занадто складним. 

Сюжет вишивки

Починати з того сюжету, який сподобався, – правильна практика, хоч і не без застережень. Відшукавши картинку, яка вам сподобалася, спочатку врахуйте решту параметрів, і тільки потім зупиняйтеся або продовжуйте пошуки. 

Справді важливо, щоб зображення викликало у вас позитивні емоції, але для навчання і тренування краще все ж таки вибрати те, яке одночасно відповідає іншим характеристикам – підходить по каунту канви, розміру, типу стібків, щоб «набити руку» і зрозуміти, чи для вас це хобі. Якщо відповідь буде позитивною, ви завжди зможете повернутися до дизайну своєї мрії, який виявився надто складним для новачка. Крім того, ви гарантовано отримаєте відмінний результат: шкода, якщо гарний сюжет буде зіпсований не надто акуратною манерою вишивки новачка. 

Муліне (нитки для вишивання)

Найчастіше у продажу можна зустріти муліне з вовни (акрилу) та бавовни, хоча існують нитки для вишивання та зі штучних волокон. Останні краще не вибирати зовсім, оскільки їхня якість рідко виявляється задовільною. 

Вовняне муліне має низку особливостей, які відображаються не тільки на результаті, а й на процесі вишивки. Братися за роботу з ним варто, вже набувши певного досвіду, вивчивши те, як лягати нитку при вишиванні, навчившись добиватися рівної лицьової та виворітної сторони роботи. Тому для перших кроків віддайте перевагу муліні з чистої бавовни – воно не таке «капризне» і вимагає менших зусиль у виконанні стібків.

Типи стібків

Зазвичай у поясненнях до схеми її виробник перераховує всі типи стібків, які доведеться використовувати у роботі. Крім звичного хрестика, можна зустріти півхрест, чвертьхрест, стібок «назад голку» (його ще називають запозиченим з англійського терміном «бекстич»), викладну нитку, французький вузлик. 

Ваш перший набір дименшенс варто підбирати таким чином, щоб у ньому зустрічалися тільки повні хрестики: це істотно полегшить процес роботи. Необхідність вчитися виконувати відразу декілька типів стібків, та ще й стежити за тим, який із них використаний на даній ділянці вишивки, зробить рукоділковий процес на порядок складнішим.

Схема вишивки

Не настільки важливо, чи починаєте ви вишивати dimensions з готового набору або вибрали дизайн, до якого потрібно придбати зазначені розробником нитки та канву самостійно: якість самої схеми варто оцінити ще до початку вишивки. Вона має бути досить великою, чітко продрукованою, коли кожен символ знаходиться в межах відведеної тільки йому клітини. 

Для першого досвіду віддайте перевагу символьним або символьно-кольоровим схемам. Ті, на яких кожен квадратик позначений лише кольором, може бути складно прочитати, крім того, сприйняття відтінків у всіх різне, і якщо їх багато, великий ризик заплутатися. Загалом вам має бути зручно розглядати схему з достатньої відстані, щоб не нахилятися і не вдивлятися в неї уважно, коли потрібно зробити черговий стібок. 

Кількість кольорів на вишивці

Можна зустріти пораду починати з монохромних дизайнів, але вона працює лише тоді, коли розмір обраної картинки невеликий, а сюжет справді привабливий. В інших випадках є ризик занудьгувати в процесі вишивання через відсутність зміни відтінків, крім того, більшість монохромних дизайнів припускають темний колір ниток, від роботи з якими швидко втомлюються очі. 

Оптимальна кількість відтінків для першої вишивки – між 10 і 25: це забезпечить і різноманітність, і добрий кінцевий результат, що не дасть заплутатися у численних кольорах. Добре при цьому, якщо на вишивці є відносно великі ділянки, що виконуються одним відтінком, і мало або зовсім немає окремих хрестиків. це свідчення якісного опрацювання схеми та гарантія простоти виконання стібків. 

Важко сказати, який саме параметр є вирішальним. Абсолютно точно одне: якщо ви врахуєте хоча б половину з них, ваш перший досвід у вишиванні хрестом дименшенс, швидше за все, буде вдалим, принаймні, ви не розчаруєтеся в цьому рукоділлі тільки через те, що помилилися, вибираючи дизайн для своєї першої роботи.

Вгору