Коли ви вишили роботу - cаме час замислилися про прання готового виробу. Адже в процесі вишивання зазвичай на тканині для вишивки залишаються сліди від розмітки, сліди пальців, та й сама вона втрачає вигляд від постійних маніпуляцій у процесі роботи.

Зазвичай вироби з бісеру перуть за допомогою одного з двох способів: поверхневої чистки або прання у воді.

Поверхнева чистка передбачає використання мильної піни, яку наносять зубною щіткою або пензликом на забруднення та дуже акуратно відчищають їх. Цей спосіб є більш дбайливим.

Прання у воді передбачає використання води і мила для рук нейтрального кольору або дбайливого прального порошку. Прання виконується таким чином:
1. Необхідно обережно змити пил та мітки за допомогою мила або порошку.
2. Промити роботу під струменем прохолодної води.
3. Розвісити рівно, так щоб стекла вода, але в жодному разі не віджимати.
4. Рівно розмістити виріб на махровому рушнику і закатати його в рушник. Рушник вбере воду. Такий спосіб дозволить не деформувати ідилію під вагою води та досить швидко просохнути.
5.Коли рушник вбере воду, необхідно розгорнути його і розкласти виріб на сухому рушнику, надавши йому необхідну форму та залишити до повного висихання.

Увага! Ні в якому разі не періть виріб у пральній машинці.

Після прання бісер можна протерти оцтовим розчином для надання йому первісного блиску, адже під впливом води бісер може тьмяніти. Розчин готується шляхом змішування 2 столових ложок оцту та 1/2 столових ложок окропу. Дуже важливо намагатися не попадати розчином на тканину.