1. Каркас з мідного дроту. Дріт сама по собі дуже пластична, тому легко піддається деформації. Її можна кілька разів згинати й розгинати і вона не втратить своїх властивостей і не поржавіє. Тому з її допомогою можна створити повноцінний каркас. Однак для роботи з нею знадобляться кусачки. Якщо говорити про недоліки, то дріт потребує обмотці і може прокручуватися.
2. синельної дріт. Вона, як і мідна дуже добре гнеться. Але при цьому легко ріжеться звичайними ножицями і не прокручується. Але синельної дріт не дуже добре тримає форму, тому рекомендується використовувати її лише для окремих елементів іграшки, а не для всього каркаса. І краще такі іграшки не прати. І ще один недолік - це один діаметр.
3. Каркас з використанням дроту з плоскою ізоляції. Така дріт має такі ж перевагами, як і мідна. Тільки при цьому вона ще не прокручується і іграшку з таким каркасом можна прати. З недоліків можна виділити лише продаж у великих бобінах і те, що вона добре гнеться тільки в одному напрямку.
4. Каркас із сталевого дроту. Сталевий дріт дуже міцна і тому важко згинається і на відміну від мідної іржавіє. Тому не можна прати іграшку з таким каркасом. А в іншому вона нічим не поступається мідного дроту, а до всього ще й має більш тонкий діаметр.
5. Гнучкий пластмасовий каркас. Іграшка з таким каркасом легко стирається і при цьому більш безпечна. Такий каркас можна нескінченно згинати й розгинати, а й вартість у нього висока. Такі каркаси чималі і створити маленьку іграшку не вийде.
6. Гнучкий каркас, створити який можна з намистин і ґудзиків. Це доступний, але дуже недовговічний варіант. Іграшка з таким каркасом не матиме статичну форму, але грати з нею буде дуже зручно.

   Використовуйте максимально зручний для себе каркас і створюйте по-справжньому унікальні в'язані іграшки.