Міф 1. Вважається, що захоплюються вишиванням лише жінки. Але це не так. Наприклад, у багатьох азіатських країнах цим хобі займаються лише чоловіки. У нашій країні все збільшується кількість чоловіків, які вишивають бісером, отримуючи від цього величезне задоволення, і навіть не соромлячись цієї пристрасті. За статистикою літні чоловіки саме військових професій найчастіше займаються таким хобі. Корисно залучати до вишивання дітей. Завдяки такому захопленню дитини розвивається дрібна моторика, зменшується гіперактивність, з’являється здатність концентруватися. При вишиванні нервові закінчення на пальцях стимулюються. Завдяки цьому збільшується приплив крові у мозок, унаслідок цього покращується мозкова діяльність. Дивно, але на Сході вважають, що руки мають зв’язок із почуттями. Тому крім розвитку моторики у дитини розвиваються доброта та милосердя, кохання. Вишивання бісером також дозволяє дитині навчитися поєднувати кольори.
 ⠀
   Міф 2. Одна з найпоширеніших думок у людей про вишивку бісером базується на тому міркуванні, що це просте заняття. Звичайно, воно не має такої складності, як, наприклад, вища математика чи фізика. Але це хобі вимагає таких самих інтелектуальних зусиль, уважності, усидливості, терпіння та зосередженості. Варто не забувати і про те, що є вишивки бісером різної складності, які з першого разу рідко вдається зробити. До того ж справжні майстри вишивки можуть створювати такі шедеври, які цінуються буквально на вагу золота, їхні твори демонструються на міжнародних виставках та купуються знаючими колекціонерами часто за великі гроші. Проста робота так високо не оцінюється.

   Міф 3. Вважають, що буває лише вишивка бісером кольорів, пейзажів та натюрмортів. І знову ж таки це велика помилка. З практичної та теоретичної сторони вишити бісером можна все що завгодно, головне, вміти скласти схему, підібрати кольори тощо. Деякі умільці можуть створювати картини, що не поступаються творам найзнаменитіших світових живописців.

   Міф 4. На думку деяких, вишивання бісером є нудним заняттям. Це зовсім негаразд. Займаючись вишивкою, можна багато про що подумати, прийти до вирішення будь-яких проблем або, навпаки, відволіктися від них. Також це заняття можна поєднувати з прослуховуванням музики і навіть із переглядом телевізора. Крім цього, уважність, яка потрібна при виконанні такої роботи, не змусить нудьгувати. А якщо вишивальник поставить собі за мету створити справжнісінький шедевр, то час роботи пролетить для нього з воістину небувалою швидкістю.

   Міф 5. Є думка, що вишивка бісером є дорогим хобі. Звичайно, вартість бісеру, використовуваного при вишиванні однієї картини, не буде дуже маленькою. Є й цілі набори для вишивання бісером, які включають не тільки бісер та схеми для вишивання, але й інші матеріали, що покращують якість роботи. Тому, купивши такий набір для вишивання, не потрібні додаткові витрати на придбання бісеру, голки тощо. Його вартість імовірно дорівнює ціні кількох квитків у кіно. Грошей на це заняття витратити багато не можна, тому що вишивання картини зазвичай триває від одного до трьох місяців.

   Існує ще багато помилок, що стосуються вишивання бісером, але ми представили вам найголовніші, саме ті, які лякають багатьох людей, які обмірковують перспективи занять цим видом рукоділля.