Блекворк відноситься до рахункових видів вишивки, тому для вишивки ви можете обрати будь-яку канву, наприклад, Аїду 14 або тканину з рівномірним переплетенням ниток - виконана робота на ній виглядатиме більш вишукано.
   Вишивати в техніці блекворк прийнято шовковими нитками чорного кольору, але також можна використовувати чорні нитки звичайного муліне.
   У техніці блекворк використовуються такі види стібків:

  •    "Назад голка" (backstitch);
  •    "Голбейн". Його ще називають подвійний наметний стібок. При його виконанні спочатку роблять намітку в одному напрямку, а потім, повертаючись назад, заповнюють порожні місця. Проколи роблять в тих самих місцях в обох напрямках, тоді в результаті виходить одна лінія. При виконанні цього стібка і на лицьовій, і на виворітній стороні виходить однаковий малюнок, що дуже зручно при вишиванні скатертин, рушників та серветок. Що цікаво, Ганс Гольбейн молодший — один із найвидатніших німецьких художників, найвідоміший представник династії живописців доби Відродження. Роботи Голбейну відрізняються тонкими деталями, прозорістю світла та тіні, соковитістю та широтою кисті. На честь художника назвали один із видів східних килимів та вид стібка у чорній вишивці, бо художник часто зображував у своїх роботах представників вищої знаті Британії в одязі з малюнками із чорних ниток. Так стібок отримав назву на честь прізвища людини, яка ніколи не займалася вишивкою.
  •    Простий хрест;
  •    Болгарський хрест;
  •    Стебловий шов.