Пяльці - це основний інструмент, який необхідний рукоділниці, адже без них не видно хорошої натяжки, а значить, і рівного полотна.

   Багато майстрів з часом поповнюють свою колекцію різними п'яльцями, підбираючи зручніші для нової роботи. Саме тому ми вирішили створити вам невелику пам'ятку, які моменти потрібно врахувати при виборі, щоб він точно виявився вдалим.

- Визначаємо розмір - найчастіше нові п'яльці купуються в тих випадках, коли змінюється розмір роботи, що вишивається. Тому насамперед звертаємо увагу на цей пункт. Пам'ятайте, що п'яльці повинні бути на кілька сантиметрів менше ніж ваша тканина, інакше ви просто не зможете її заправити.

- Далі дивимося на форму – квадратна, прямокутна або кругла. Тут немає особливих рекомендацій, все залежить від вашої зручності.

- Обираємо матеріал – у магазинах ви можете зустріти три типи пялець: пластикові, дерев'яні або металеві. Кожен з них має свої плюси та мінуси, наприклад, пластикові дуже легкі та дешеві, але не найдовговічніші, а дерев'яні щільно тримають тканину, але коштують дорожче. Тому дивіться на ті характеристики, які для вас найважливіше.

- Тип власника - існують п'яльці настільні та підлогові. Якщо ви любите переміщатися з вишивкою в різні місця, то перший варіант безперечно ваш. А якщо ж ви вже вибрали собі стаціонарне місце роботи, то можна звернути увагу на підлогові - так ви ще й звільните другу руку для більш швидкого вишивання.