Пропонуємо вам познайомитися з дивовижною технікою вишивки — мікровишивка. Це наймініатюрніша техніка вишивки. Мікровишивку ще називають петіт-пойнт (petit-point) — з французької мови можна перекласти як дрібниця, маленька цяточка, щось крихітне, адже дійсно стібки мікровишивки настільки малі, що нагадують крапочки з ниток. На одному квадратному сантиметрі мікровишивки може бути понад 400 стібків!

   Мікровишивка — це не просто красиві і витончені сережки, вишукані і оригінальні кулони, жіночні і ніжні перстені та броші, а для чоловіків — запонки. Усе це справжні витвори мистецтва. Часто роблять комплекти. Нерідко виготовляють прикраси під вишиту сумку або шалено красиві вишиті туфельки. Так власниця таких вишитих мініатюр тільки підкреслює свою красу.

   А ще мікровишивкою вишивають (кодують) імена людей, створюючи таким чином оберіг. Мікровишивка – це водночас досить давній (18 століття) і сучасний вид мистецтва, це вишивка найдрібнішим хрестиком на полотні.

   Створення ж прикрас з мініатюрною вишивкою вимагає від майстрині надзвичайної старанності і вміння поводитися з голкою і матеріалами, адже кожен стібок тут менший аніж міліметр. У таких вишивках застосовують півхрестик. Мікровишивкою вишивають під лупою, а то і під мікроскопом.

   Для створення мікровишивки використовують тонку голку (вишивають бісерної голкою або найтоншою для вишивки хрестиком) і спеціальну дрібну канву, яка є найбільшою проблемою, адже це спеціальна канва, на якій вишивається в техніці «рetit рoint». Вона з 100%-го шовку і досить дорога, але наші вишивальниці пристосували для мікровишивки шторний капрон. Мікровишивку можна вишивати і на домотканому гребінному полотні, яке має рівномірне і дуже щільне переплетення ниток.