1. У IX-XI століттях майстрині Стародавнього Єгипту, що займалися в'язанням з бавовняних ниток, навчилися наносити давньоарабські тексти на свої вироби, включаючи навіть шкарпетки. Побачити зразки можна у музеях Баделя та Детройта.
2. Ще за давніх часів рукоділля сприймалося як важлива і богоугодна справа. Всі вироби, виготовлені руками майстринь, вважалися оберегами. Люди вірили, що чим більше предметів рукоділля в будинку, тим він краще захищений від псування та пристріту.
3. Такі світові особи як президент Ейзенхауер та Уїнстон Черчілль були художниками-аматорами.
4. Рукоділля не пройшло повз вчених. Завдяки їм у XX столітті з'явився такий термін як “арт-терапія”. Дослідження довели, що заняття творчістю сприяє виникненню нових зв'язків у головному мозку людини, що допомагає вилікуватися від різних недуг та уникнути хвороби Альцгеймера.
5. М.В. Гоголь, окрім своєї рукописної діяльності, також займався рукоділлям. Найбільше він любив в'язати шарфи, кроїти сестрам сукні, ткати паски та шити собі літні шийні хустки.
6. Вишивка вважається одним із найдавніших видів рукоділля. Найчастіше зустрічається з орнаментів «ромб». Його можна зустріти в історії вишивки багатьох народів, і скрізь у ромба було своє символічне значення.
7. Вважається, що макраме з'явилося завдяки морякам. Через велику кількість вільного часу під час плавань своє вміння в'язати вузли вони стали використовувати для виготовлення подарунків, щоб не повертатися додому з порожніми руками.
8. За старих часів китайські жінки знайшли спосіб, як ще можна використовувати свій старий непотрібний одяг. Вони стали використовувати її для виготовлення дитячих м'ячиків.
9. Слово «мереживо» перекладається як «стібок у повітря». Більше того, спочатку мереживо не пленталося, а кувалося, що було виключно чоловічою справою.
10. Однією із перших країн, де з'явилася вишивка, вважається Греція. Перші п'яльці, які використовували греки, були не звичними круглими, а трапецієподібної форми. Це пов'язують з тим, що одяг на той час шився з трапецієподібних шматків тканини.